top of page
Search

טיסת לילה טוב

Updated: Dec 27, 2021


לפני חודשיים נרשמתי לקורס תנומה מהירה בטיסות לחו״ל. לקורס היה קונספט מיוחד: לא נרדמת - לא שילמת. התלהבתי. הרי אני, שלא נרדם גם עם 5.56 מילימטר של כדור קטלני, בטוח ארוויח את הטיסה בחינם.


כעבור שבוע הייתה לי טיסה לבוקרשט. כחלק מהוראות ממציאי השיטה, נדרשתי לשים מן אוזניות פלאפיות מלטפות, אליהן מחובר מן כיסוי עיניים בעל תחושה צמיגית לעפעפיים, מסאג׳ לנשמה. הנחתי את המתקן, ומיד התגנב לאוזני קולו של אלברט, מרצה משעמם שהיה לי באקדמיה בשיעור פילוסופיה אפוקליפטית טראנס-אטלנטית. בקולו המונוטני הוא נקב בשמי, שאל מה שלומי, איך אני מרגיש, איך אני אוהב את החביתה שלי, מה הם תחביביי העיקריים, איפה אני רואה את עצמי בעוד, נגיד, חמש שנים, ומה המוטו שלי בחיים.


התעוררתי לקולו של הקברניט המבשר על מזג האוויר, ״גבירותיי ורבותיי, שתהיה לכם חופשה נעימה, תודה שבחרתם לטוס אתנו.״ התבאסתי. והלכתי לשלם על הטיסה.


בטיסה לברצלונה כבר הייתי חכם יותר. שמתי שני קפיצים של אטבי כביסה לכל אורכה של ארובת העין, להשאיר את העיניים פקוחות, התיישבתי, וחיכיתי למלכודת. הכול היה טוב ושקט, ואפילו לא שאלו אותי יותר מדי למה יש לי שני קפיצים בתוך כל עין, ובאופן כללי אני נראה כמו ליצן שצץ מתוך תיבת הפתעות לילדים. היה רק נער אחד ששאל את אימו אם אני הכוכב של ״התפוז המכני״. וזהו. הטיסה נדמתה לטיסה רגילה ביותר, מהאלה שלא צריך להיות אדם נוירוטי במיוחד כדי לא להירדם בהן.


אלא שברקע הדייל התחיל למלמל מילים בטון נמוך וללא הפסקה: ״לילה טוב מאזין יקר...בשעה הקרובה כבשים יקפצו לך מעל לראש. הנה אחת, חמודה, קופצת, וקופצת, תגיד שלום לכבשה, קופצת, הנה שנייה, קופצת, מה היא עושה? נכון. קופצת. שלישית? כבר לא קופצת. היא נחה. היא עייפפפההה, היא עיייפהההה, ורביעית? מתה מעייפות. עייפההההה...״ אני רק זוכר שפיהקתי ושפשפתי עיניים, וכשהתעוררתי, כבשה עם פאוץ׳ של מלצרים ביקשה שאשלם לה את מחיר הטיסה ואף דרשה טיפ על המופע המרשים.


בהתחלה התרגזתי, בעיקר על הקטע של הטיפ, אבל בשורה התחתונה שמחתי שלפחות לראשונה בחיי הצלחתי לישון פאקינג ארבע וחצי שעות רצופות במטוס.


הטיסה הבאה הייתה למוסקבה. ידעתי שכבשים יתקפו אותי מתקפה אימתנית, ולכן שמתי על עצמי תחפושת של זאב. אבל הקונספט של אותה טיסה היה מעט שונה. מימיני ומשמאלי ובעצם מכל כיוון הסתובבו דיילות רוסיות חתיכות בלבוש של אחות בבית חולים, ובמבט פתייני א-לה מרלין מונרו הציעו לי וודקה ועוד וודקה ועוד ועוד, עד שמצאתי את עצמי מאושפז עקב הרעלת אלכוהול בבית חולים שדה באמצע קרב של מלחמת העולם הראשונה בין הרוסים לגרמנים. שלושה ימים ישבתי וקדחתי בזמן שתותחים התפוצצו לי מול העיניים, וכשסופסוף החלמתי, באה אחות מאוד מכוערת עם מזרק גדול, עם אף ארוך ושומה גדולה בלחי ימין וביקשה את מחיר הטיסה בתוספת נשיקה. ״בפלולה, חמוד שלי. במרכז הפלולה,״ כיוונה את נשיקתי.

Choose from 8 stunning layouts

Your Wix Blog comes with 8 beautiful layouts. From your blog's settings, choose the layout that’s right for you. For example, a tiled layout is popular for helping visitors discover more posts that interest them. Or, choose a classic single column layout that lets readers scroll down and see your post topics one by one.

Every layout comes with the latest social features built in. Readers can easily share posts on social networks like Facebook and Twitter and view how many people have liked a post, made comments and more.


Add media to your posts

When creating your posts you can:

  • Upload images or GIFs

  • Embed videos and music

  • Create galleries to showcase a media collection

Customize the look of your media by making it widescreen or small and easily align media inside your posts.Hashtag your posts

Love to #hashtag? Good news!

You can add tags (#vacation #dream #summer) throughout your posts to reach more people. Why hashtag? People can use your hashtags to search through content on your blog and find the content that matters to them. So go ahead and #hashtag away!


0 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page